Nederlanders in Zwitserland kunnen stemmen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Ook stemmen bij een raadgevend referendum is mogelijk. Op dit moment moet je je hiervoor telkens opnieuw registeren. Het kabinet wil het stemmen voor Nederlanders die in het buitenland wonen vereenvoudigen maken. In plaats van telkens opnieuw registreren, wil het kabinet een eenmalige registratie voor Nederlanders die in het buitenland wonen. Hiervoor moet eerst de Kieswet worden aangepast. Het Wetsvoorstel is goedgekeurd door de Tweede Kamer en ligt momenteel voor aan de Eerste Kamer.

Om er zeker van te zijn dat je de komende Tweede Kamer verkiezingen in 2017 niet mist, kun je je nu alvast aanmelden bij de gemeente Den Haag, verantwoordelijk voor het registreren van de kiezers in het buitenland. Je ontvangt dan automatisch, ongeveer 6 maanden voor de verkiezingsdag, een officieel registratieformulier om in te vullen en (met een kopie van een geldig legitimatiebewijs) terug te sturen. Als de wijziging van de Kieswet tijdig plaatsvindt, is dit dus de laatste keer registreren.

We houden jullie op de hoogte!